Відбулася конференція про Другу світову війну у спогадах кролевчан

 Поділитися

Поділитися в

Днями, у ОЗ “Кролевецький ліцей № 3” пройшла конференція з краєзнавства “Друга світова війна у спогадах кролевчан”.

Організаторами конференції стали ГО “Кролевецька районна організація ветеранів України”, відділ освіти РДА та управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму Кролевецької міської ради. Підтримку у проведенні надали Кролевецькі районна та міська ради.

Розпочав обговорення заступник голови Кролевецької районної організації ветеранів Іван Балабон, який тезисно розповів про Другу світову війну, участь у ній мешканців Кролевеччини. Доповідач зауважив, що нині, з відкритих джерел кожен може дізнатися і розібратися у причинах та наслідках цього кривавого простистояння, проте й сьогодні, через різноманітні чинники, трактують історичні події кожен по-своєму. Саме тому і вирішено було провести таку конференцію, де її учасники спробували розібратися в історичних подіях через призму спогадів своїх рідних, близьких, сусідів – безпосередніх учасників війни.

Активну участь у обговоренні теми зібрання взяла учнівська молодь. Зокрема, учень 10-Б ОЗ “Кролевецький ліцей № 3” Денис Терещенко представив дослідження про спогади дітей війни та свідків окупації Кролевеччини у роки війни. Учениця 8 класу Алтинівської ЗОШ Дарина Рубан розкрила проблему людей, які були насильно вивезені нацистами на роботи до Німеччини – остарбайтерів. Учень 9 класу Кролевецької ЗОШ № 2 Ярослав Лисенко розповів присутнім про долю і героїчний шлях своїх прадідуся і прабабусі та інших. Про бойовий шлях морського піхотинця Григорія Демидовича Халецького розповів учень Алтинівської школи Антон Силак. Спомин про ветеранів представила Анна Красноштан – учениця Обтівської ЗОШ. Також, учениця СШ № 1 Анастасія Фігура висвітлила один із напрямків роботи пошукової групи “Пам’ять”, що діє при школі.

Свої дослідження представили на конференції і дорослі учасники: Михайло Сергієнко, Микола Чуприна, Катерина Ведмідь, Лідія Демченко, Олександр Говійний, Анатолій Куртась та Т.М. Василенко.

Після докладів спікерів форуму відбулося обговорення почутого та відзначення учасників конференції. Матеріали були зібрані у збірник, який передано у школи та бібліотечні заклади Кролевеччини. Доступні вони будуть і для читачів нашого видання, які ми поступово будемо оприлюднювати для тих, хто цікавиться історією нашого краю.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: