Відсьогодні жителів Кролевеччини мають обслуговувати виключно українською

Закон | 10:53, 16.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

З 16 січня всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою. Про це йдеться у одній із норм Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Вимога щодо обслуговування державною мовою стосується не лише сфери торгівлі. Вона не обходить також освітні послуги (у тому числі гуртки і секції), медичне обслуговування, надання соціальних послуг тощо.

Українською має подаватися інформація на цінниках, в інструкціях, технічних характеристиках, квитках, меню.

Норма про державну мову не стосується торговельних марок – їх можна використовувати у тому виді, в якому їх зареєстрували, наприклад, англійською або російською.

Іншою мовою обслуговування може здійснюватися лише на персональне прохання клієнта або ж якщо іншою мовою здійснюється дублювання.

У разі порушення вимог статті 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, люди можуть поскаржитися мовному омбудсменові на поштову адреса: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12; або на e-mail: kremin@kmu.gov.ua

За повторне порушення протягом року уповноважена особа накладає на суб’єктів господарювання штраф у розмірі від 300 до 400 НМДГ (5100 — 6800 грн).

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: