Віктор Лехман: «Колеги, не забувайте: ми працюємо для людей та заради них!»

 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні в Україні відзначають День місцевого самоврядування. У результаті реформи з децентралізації, нині на Кролевеччині залишився лише один орган місцевого самоврядування – це Кролевецька міська рада та її виконавчі органи. В селах, замість сільських голів – старости, а сільські ради ліквідовуються. Про результати реформи, об’єднання в одну громаду та колег-депутатів поговорили з Кролевецький міський головою Віктором Лехманом.

Віктор Григорович, розробники реформи місцевого самоврядування, свого часу, запевняли, що в результаті її впровадження ми отримаємо сильне, самодостатнє місцеве самоврядування. На Вашу думку, задумане справдилося?

На сьогодні, не зважаючи на проблемні питання, зокрема фінансовий стан, адже наступний рік буде важким, але децентралізація дала новий поштовх для розвитку громад і, однозначно, що місцеве самоврядування стало сильнішим. Держава передала нам дуже багато повноважень, ми отримали ресурси і землі наших громад, зокрема тепер ми опікуватимемося соціальним захистом населення тощо. Багато функцій, які раніше виконувала держава, тепер ми будемо їх забезпечувати. Тобто, об’єднана Кролевецька громада стала економічним, соціальним і політичним центром життя наших громадян.

Чи є ресурси для забезпечення усіх повноважень?

Одним із найголовніших питань забезпечення життєдіяльності нашої громади є формування її бюджету. Ми вже цим займаємося і, скажу відверто, картина не дуже обнадійлива. Багато аспектів впливає на формування бюджету, зокрема це і загальний економічний спад, внесла свої корективи у наповнення місцевого бюджету пандемія коронавірусу, яка за оцінками фахівців ще буде впливати на всі процеси в державі, і на Кролевеччині, зокрема. Думаю, що в результаті ми отримаємо не бюджет розвитку, а все ж виживання, але це ще попередні оцінки.

А людський ресурс, чи є у нас фахівці для забезпечення визначених повноважень?

Так, фахівці у нас є. Попередньо ми вивчали досвід успішних громад – Тростянецької, Краснопільської і адаптувавши їх моделі до наших реалій, ми створили нову структуру управління громадою. Дякую депутатам, ми її затвердили. У нас з’явилися відповідні відділи, ми ліквідовуємо управління, адже таких структур в громадах здебільшого немає. Наше бачення в тому, щоб кожен відділ займався виключно своїм окремим напрямком – це дієво, відкрито і зрозуміло.

З містом Кролевець більш менш все зрозуміло, але що буде з селами, адже там впроваджується абсолютно нова структура управління – старостати? Чи у Вас бачення створення старостинських округів?

У моїй передвиборній програмі було те, що ми будемо створювати старостинські округи там, де були сільські ради. Дякую депутатам, адже вони підтримали запропоновану мною модель створення округів. Головна задача – щоб сільське населення не відчуло негативних наслідків реформ, адже зміни передбачають і певну оптимізацію. Тобто, на території Кролевецької громади буде створено 21 старостинський округ.

Чи будуть людям із сіл доступні послуги, які вони раніше отримували в сільських радах?

У кожному старостинському окрузі будуть старости, а це фактично господарники, які опікуватимуться всіма питаннями життєдіяльності сільських територій і жителів. Вже введено посади діловодів, які виконуватимуть функції адміністраторів ЦНАПу, але не в повній мірі, адже ще не створені віддалені робочі місця. Вони будуть збирати документи і формувати справи. З 1 січня плануємо запустити виїзний мобільний офіс, до якого будуть залучатися і фахівці з пенсійного, соціального забезпечення тощо. Він, безпосередньо на місцях, буде обслуговувати громадян. Ми залишили в селах таку ж кількість землевпорядників – 14. Також, як і обіцяли, не має жодних змін у соціальній сфері сіл Кролевеччини і ми підтверджуємо це у бюджеті: будуть працювати будинки культури, школи, бібліотеки, дитячі садочки, пожежна охорона тощо

Як підходитимете до призначення старост, адже наразі є лише виконуючі обовязки, які є і головами ліквідаційних комісій сільських рад?

У селах є люди, це, зокрема, і колишні сільські голови, які авторитетні на своїх територіях, їх кандидатури будуть подані мною на затвердження депутатським корпусом Кролевецької міської ради. Основні вимоги – це підтримка від громади, щоб людина була з практичним досвідом роботи, мала бачення розвитку територій, як взаємодіяти з аграріями, місцевими підприємцями і, щоб ми теж бачили, що ця людина хоче і може працювати для людей. Всі старости будуть членами виконкому, тобто безпосередньо братимуть участь у прийнятті рішень.

Як Ви охарактеризуєте новообраний депутатський корпус Кролевецької міської ради?

Ми вже провели три пленарних засідання першої сесії Кролевецької міської ради восьмого скликання і вони показали, що депутати готові до співпраці, конструктиву, у них є розуміння і бачення процесів. Вони проявляють неабияку активність, вже підготовлено низку проєктів рішень за їх безпосередньої участі. Я вважаю, що люди зробили правильний вибір і сьогодні ми маємо потужний депутатський корпус, який готовий працювати заради покращення життя людей на Кролевеччині.

З нагоди свята, щоб ви хотіли побажати своїм колегам, працівникам органів місцевого самоврядування Кролевеччини?

Перш за все я хотів би подякувати ветеранам органів місцевого самоврядування колишнього Кролевецького району, усім депутатам, усіх скликань, головам та депутатам сільських рад, обласної ради. Незважаючи ні на що, саме завдяки їх праці, ми маємо Кролевеччину. Своїм колегам, які працюють поряд зі мною сьогодні я хотів би нагадати, що ми прийшли працювати для людей і заради них. Тож, стояти на захисті їх інтересів – це наша головна мета, наше завдання і покликання. Усім працівникам органів місцевого самоврядування я бажаю здоров’я, сил та наснаги, родинного затишку та благополуччя, мирного неба та вдячності людської за їх нелегкий труд.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: