Вітрянка оточила Кролевеччину

Медицина | 21:14, 19.01.2018
 Поділитися

Поділитися в

У Сумській області кількість хворих на вітряну віспу у порівнянні з минулим роком збільшилася на 1,5 рази і становить понад 6 тисяч осіб. Про це «Спецкор» дізнався у головного лікаря-інфекціоніста Сумської області Ірини Троцької.

За даними Шостка.INFO, у Шостці щотижня реєструється від 20 до 83 випадків захворювання на вітряну віспу.

“На другому тижні поточного року знову зафіксовано максимальну кількість захворілих, і тенденції до зниження немає. В епідемічний процес залучаються нові дитячі центри (станом на 18.01.2018 р вітряну віспу вражені 11 дошкільних установ і 10 шкіл)”, – повідомляє Шосткинський міськрайонний відділ «Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України».

У Глухові вводять обмежувальні заходи у школах та садочках. У місті спостерігається підвищення рівня захворюваності на вітряну віспу (вітрянку). Епідемічний поріг поки не перевищено та масового зараження немає, однак щодня фіксується по 2-3 нових хворих на вітряну віспу. Повідомляє газета “Неделя”.

Як повідомила головний лікар Кролевецького центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Побивайло, на сьогодні, в Кролевецькому районі не зафіксовано жодного випадку захворювання на вітряну віспі. Спалах “вітрянки” фіксувався влітку та на початку осені, проте більше виявляли випадків зараження вірусом Коксакі, який в народі прозвали “турецькою вітрянкою”.

До відома, вітряна віспа – одна з найпоширеніших інфекцій з повітряно-крапельним механізмом передачі. Відзначається високою контагіозністю, загальною сприйнятливістю, характерною віковій структурі захворілих. Збудником є ​​вірус з групи герпесу. Як правило, протікає в легкій формі, можливий розвиток атипових форм і ускладнень. Після перенесеного захворювання імунітет до збудника стійкий, довічний, повторні випадки бувають дуже рідко.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: