Виговська

Влада Кролевеччини об‘єдналась, щоб зберегти лікарню

Медицина | 16:34, 20.01.2020
 Поділитися

Поділитися в

Днями, у Кролевецькій ЦРЛ, відбулася зустріч колективу лікарні з головою Кролевецької міської ради Олександром Бобровицьким та головою Кролевецької районної ради Віктором Биком.

Перед медиками виступив міський голова, який довів до відома присутніх про підтримку галузі з боку влади Кролевця протягом кількох років.

 «Коли розповсюджуються чутки, що міська влада не підтримує лікарню і медиків, то це не правда, адже протягом кількох років ми передаємо лікарні усі кошти, що надходять від держави, як медична субвенція, не дивлячись на те, що наші громадяни лікуються і в інших закладах, як міста, так і області. Ми виконуємо наші зобов‘язання зі сплати за енергоносії. Також підтримуємо і містян, надаючі, хоч і не значну, але допомогу на дороговартісне лікування. Все, що було потрібно ми зробили і для будинку лікарів – дорогу, підвели новий водопровід», – сказав міський голова.

Зокрема, Олександр Бобровицький деталізував, що у 2018 році на заклади охорони здоров’я було направлено 22,6 млн грн, у тому числі  медичної субвенції, яка надходить з державного бюджету – 22,1 млн. грн., коштів міського бюджету 468,1 тис. грн.

У 2019 році на заклади охорони здоров’я було направлено 21,8 млн грн, у тому числі медичної субвенції, яка надходить з державного бюджету – 17,5 млн грнкошти міського бюджету 4,3 млн грн.

У 2020 році планується направити 9,8 млн грн, у тому числі: медичної субвенції, яка надходить з державного бюджету – 4,6 млн. грн; кошти міського бюджету – 5,2 млн. грн., а саме: для оплати за енергоносії – 1,2 млн. грн., для заробітної плати працівникам медицини – 465,1 тис. грн. (забезпечено повністю на І квартал); для забезпечення лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 416,7 тис. грн.; забезпечення туберкулінодіагностики – 80,0 тис. грн.; видатки на утримання закладів охорони здоров’я – 272,3 тис. грн.; забезпечення лікарськими засобами жителів громади – 551,6 тис. грн.; придбання медичного обладнання (апарат УЗД та відео ендоскопічна система)  – 2,1 млн. грн.

Кошти надані на І квартал 2020 року для виплати заробітної плати з нарахуваннями, утримання закладів охорони здоров’я та забезпечення лікарськими засобами жителів громади, що забезпечує потребу в повному обсязі.

«Не дивлячись на це, на адресу міського голови постійно надходять скарги, що ми не підтримуємо лікарню, нас роблять винуватими у ситуації, що склалася. Проте, міська рада не має жодного впливу на керівництво лікарні, прийняття рішень. Ми потрібні лише, коли потрібні гроші. В усіх інших ситуаціях нас ігнорують, ми не потрібні. Вже після прийняття доленосних рішень нас просто ставлять перед фактом, навіть не поцікавившись чи маємо ми свою думку, свої пропозиції і шляхи вирішення. Це стосується і сьогоднішнього дня, коли в міській раді ми хотіли вивчити питання нових правил фінансування закладу, щоб вирішувати, куди краще направити кошти – нас знову проігнорували. Грати в одні ворота не вийде і якщо на нас люди покладають відповідальність, то ми маємо і впливати на процеси. Не потрібно доводити до дна, давайте спільно вирішувати нагальні проблеми», – підкреслив міський голова.

Взяв слово і голова Кролевецької районної ради Віктор Бик, який наголосив, що спільними зусиллями лікарню потрібно зберегти і районна влада зробить все можливе для цього, зокрема буде переглянуто рішення про закриття акушерського відділення.

Перед загалом голови депутатських корпусів міської та районної рад потисли один одному руки, чим було підкреслено взаєморозуміння між органами місцевого самоврядування та початок співпраці у напрямку збереження закладу охорони здоров‘я на Кролевеччині.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: