Влада закликає працівників та роботодавців приєднатися до боротьби з тіньовою зайнятістю

Трудові відносини | 16:03, 27.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

За підсумками 2017 року, за даними Міністерства економічного розвитку та торгівлі, рівень тіньової економіки в Україні становить 31% від офіційного ВВП. На Сумщині, за офіційними даними Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, обсяг тіньової зайнятості складає 1/3 від працевлаштованого населення, – повідомляє Сумська ОДА.

Один із напрямків детінізації економіки є легалізація зайнятості та заробітної плати. Передусім, трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, що оформлюється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомленням ДФС про прийняття працівника на роботу.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 111690 гривень (при мінімальній зарплаті 3723 гривень) за наступні порушення:

  • фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
  • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
  • виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

Сумська регіональна тристороння соціально-економічна рада звертається до роботодавців та працівників провести кампанію легалізації зайнятості та у своїй діяльності дотримуватися вимог чинного трудового законодавства.

Відкритий лист до роботодавців та працівників Сумщини  Тут

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: