Виговська

Вперше за 120 років, через маловоддя, можуть обмежити права водокористувачів

 Поділитися

Поділитися в

Упродовж осінньо-зимового періоду 2019-2020 років у басейнах всіх річок України, у тому числі і на території Сумської області, склалися вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля.

Утримання аномальних погодних умов, відсутність снігонакопичення та промерзання недостатньо зволоженого грунту, недобір опадів (50-70% від норми), низька водність річок – чинники, що негативно впливають на формування весняного стоку.

Одночасне поєднання комплексу несприятливих для формування весняного стоку гідрометеорологічних умов у басейнах всіх річок України спостерігається вперше, аналоги за значеннями і процесами формування усіх чинників весняного стоку відсутні.

При гідрометеорологічній ситуації, що склалася, є висока ймовірність формування низької водності (рівнів, витрат) річок у весняно-літній період. Крім того, маловоддя може призвести до пересихання малих водотоків та ненаповнення штучних водойм.

     «З огляду на вищевикладене, Держводагентство вперше за 120 років може обмежити права водокористувачів, маючи на це усі законні підстави. В статті 45 Водного кодексу України зазначено, що у разі настання маловоддя, права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування. Безпосередньо це стосується водокористувачів, які мають поверхневі водозабори із поверхневих водних об’єктів. Зважаючи на те, що в Сумській області відсутні поверхневі водозабори для задоволення питних та побутових потреб населення, під обмеження прав водокористування можуть потрапити підприємства, які мають поверхневі технічні водозабори, а також орендарі водних об’єктів, які здійснюють вилов риби з частковим або повним скидом води із водних об’єктів» – зауважили фахівці Кролевецького міжрайонного управління водного господарства

Також, вони звернули увагу водокористувачів, які використовують воду для рибогосподарських потреб (риборозведення) водосховищ та ставків і перебувають у тимчасовому користуванні на умовах оренди, на необхідності розробки режимів роботи водних об’єктів для виконання вимог ст. 51 Водного кодексу України. Їм, до того ж, потрібно консолідувати зусилля в питаннях підтримання оптимальних рівнів води водних об’єктів області в умовах маловоддя.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: