Встановлено заборону вилову риби на зимувальних ямах

 Поділитися

Поділитися в

З метою створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання з першого листопада до кінця зимувального періоду в Сумській області заборонений будь-який вилов риби на зимувальних ямах.

Рибоохоронний патруль та поліція будуть слідкувати за дотриманням громадянами вимог природоохоронного законодавства.

Наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області території Сумської області визначено перелік зимувальних ям області. Так, на території Кролевеччини зимувальні ями знаходяться:
1. Річка Сейм: Акваторія біля с.Камінь, від гирла річки Клевень вниз за течією на відстані 300 м, площею 0,8 га.
2. Річка Сейм: Акваторія біля с. Любитове, площею 1,5 га.
3. Річка Реть: Акваторія біля с. Погорілівка від гирла за течією на відстані 500 метрів.

Нагадуємо, риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блесніння з гачком, не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

Тож, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства (ст. 85 ч. 3) передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн.; за грубе порушення правил рибальства (наприклад, за рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел тощо) передбачено штраф 340-680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення (ст. 85 ч. 4). Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 3400-6800 грн. або обмеження волі строком до 3-х років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів (ст. 249 Кримінального кодексу України).
Крім того нараховується штраф за кожну виловлену рибину (грн.): судака – 510, сома — 425, форелі — 340, щуки — 340, сазана (коропа) — 306, білого амура, товстолобика, білизни (жереха), рибця звичайного — 255, ляща — 170, лина — 119, плітки — 85, краснопірки — 68, підуста — 34, плоскирки — 34 тощо.

 «Шановні громадяни, не будьте байдужими до довкілля, бережіть природні ресурси разом з нами, при виявленні незаконного вилову риби терміново повідомляйте на «гарячу» лінію Сумського рибоохоронного патруля: (096) 83-82-570, 77-90-13 та всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52–50», – йдеться у повідомленні відділу комунікації поліції Сумської області

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: