Вугілля з Росії обурює громадськість Кролевця

 Поділитися

Поділитися в

Вчора, 4 січня, у Подолівському міському клубі відбулося широке обговорення питання, яке вже кілька місяців збурює людей в Кролевці. Функціонування на території ТОВ “Кролевецький завод силікатної цегли” приймально-відправного майданчика привізного вугілля прийшли обговорити працівники заводу, представники влади, активісти, учасники АТО та інші жителі міста.

На початку заходу голова Кролевецької РДА Олег Кучерявий звернув увагу керівництва промислового об’єкту на зміни, що були внесені до законодавства в частині проведення громадських слухань, закликав усі сторони діяти виключно в законодавчому полі України.

Вирішили цього дня провести попереднє обговорення з громадськістю, а ось громадські слухання пройдуть пізніше, як прописано в законодавстві.

Як запевнив представник інвестора Георгій Навталян, вони діють в рамках законів і будуть дотримуватися всіх екологічних нормативів, згідно з Проектом, який розробила відповідна проектна організація, після того як він пройде ще затвердження в органах державної влади.  Представник проектної організації Михайло Яровий теж був присутній на заході.

Георгій Навталян також розвіяв чутки, що ходять містом: “Ні про яке очищення, подрібнення чи насичення вугілля, тобто про глибоку його переробку не йдеться. Ці роботи і в подальшому не плануються, адже вони надто дороговартісні і це не вигідно. Вугілля буде завозитись з Росії і перезавантажуватися у наші вагони, щоб потім дійти до споживачів по всій країні. Возити вугілля у російських вагонах набагато дорожче, ніж перевантажити його в наші. До того ж, це робочі місця для кролевчан і значні надходження в міській бюджет”.

Як розповів директор ТОВ “Кролевецький завод силікатної цегли” Михайло Писаренко даний вид діяльності не заборонений в Україні, навіть якщо партнер Росія. До того ж на підприємстві планується створити близько 100 робочих місць.

На запитання щодо того, чи не збанкрутує підприємство, якщо все ж таки буде прийнято рішення на рівні держави відмовитися від усіх економічних стосунків з країною-агресором, то Георгій Навталян зауважив, що в такому випадку будуть шукати інших партнерів, але людей без роботи не залишать.

Присутні на заході представники громадськості наполягали на тому, щоб підприємство дотримувалося своїх обіцянок і люди не потерпали від його діяльності, адже вони за кілька років вже натерпілися від елеваторного комплексу, що встановили за переїздом. “Обіцянка-цяцянка” – говорять у нас, тож за дотриманням норм будуть слідкувати і не допустять забруднення міста. Люди готові і до більш радикальних дій.

Також обурює містян і те, що саме з Російської Федерації буде завозитись вугілля. Адже від воєнних дій на сході, на жаль, вже є загиблі і з Кролевеччини, а багато наших жителів продовжують нести службу, боронячи нас від агресора. Тож, економічне і моральне питання стоять на вагах – робота, заробітні плати, надходження в бюджет чи життя наших хлопців? Одне зрозуміло, підприємство активно готується до початку роботи, вже вкладені чималі кошти в інфраструктуру і відступати засновники не збираються. Проте, попереду ще офіційне громадське обговорення, тож будемо слідкувати за перебігом подій.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: