“Я маю в серці те, що не вмирає!”: відбувся творчий вечір першої Берегині фестивалю “Кролевецькі рушники”

Персоналії | 21:03, 21.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 21 вересня, у рамках міжнародного літературно-мистецького фестивалю “Кролевецькі рушники”, відбувся творчий вечір Євдокії Василівни Колесник.

Вона – найперша Берегиня фестивалю “Кролевецькі рушники” – 1996 року. Народна артистка України, корифей оперної сцени, яку захоплено приймали в найбільших оперних залах світу, як сьогодні зізналася Євдокія Василівна: “Не бувала, мабуть, тільки в Конго, бо щеплення не мала”, а прикипіла душею до Кролевця. В холодні і голодні роки зародження фестивалю пробиралася до таких же холодних Будинків культури, клубів, де дарувала тепло свого Таланту людям. І ось вже 23 роки, як вона є членом великої і талановитої кролевецької фестивальної родини, і радість, і смуток розділяє разом з нами.

У сценічному репертуарі народної артистки України – 47 опер. Нині вона професор і навчає студентів у Київській національній музичній академії імені Петра Чайковського. Своїх учнів та випускників завжди привозить на фестиваль, і сьогодні вони дарували гостям творчого вечора свої чудові голоси, виконуючи оперні твори.

Вітали зі сцени Євдокію Колесник, з нагоди творчого вечора, керівники району та представники об’єднаної громади, колеги по творчості, учні і шанувальники, творчі колективи та окремі виконавці Кролевеччини.

На заході перегорталися життєві і творчі сторінки з життя Берегині. З самого народження, у селі Пустельниковому Кіровоградської області, довгої дороги до школи, за шість кілометрів до сусіднього села, через ліс і два цвинтарі, роботу в оперному театрі, аж до сьогодення. Про жінку, якій завдячує Євдокія Василівна своїм успіхом у мистецтві – вчительку і наставницю, професора Київської консерваторії Наталію Йосипівну Захарченко, про сім’ю, життя і творчість говорили на зустрічі.

Вона вже є талісманом фестивалю “Кролевецькі рушники” і ми їй дуже вдячні за творчість, енергію, підтримку, за цінні поради, і прожиті роки на крилах фестивалю.

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: