Як відкрити лабораторію на зерновому елеваторі? Які функції виконує лабораторія? Акредитація зернових лабораторій

Реклама | 12:35, 10.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Як відкрити лабораторію на зерновому елеваторі?

Слабка лабораторія на зерновому елеваторі – це величезний мінус для підприємства. Саме результати аналізів є основним документом, на основі яких формується ціна продукції та репутація підприємства в цілому.

Тому важливо мати якісне приладдя для роботи. В компанії Оліс можна придбати професійне лабораторне обладнання. Адже це один з найбільших в Україні виробників приладів для контролю якості зернових.

Які функції виконує лабораторія?

Основне завдання науково-технічної лабораторії – якісний аналіз усіх характеристик зерна та присвоєння йому певного класу. Співробітник лабораторії відбирає проби і проводить дослідження, бере участь у прийомі, переміщенні, відвантаженні сировини, контролює параметри сушіння, вентиляції та зберігання зернових.

Усі лабораторні аналізи проводяться згідно з нормами чинного законодавства України. В процесі зберігання зернових культур співробітники лабораторії аналізують багато показників. Усі результати оформлюються та фіксуються лаборантами у спеціальних журналах.

Вимоги до науково-технічних лабораторій

Роботу усіх лабораторій регулює Інструкція від 16.08.1979, за роки незалежності документ не переглядався і досі є чинним, згідно з ним:

  • приміщення повинно відповідати санітарним та будівельним нормам і положенням про охорону праці;
  • будівля має бути розташована таким чином, щоб до неї міг під’їхати транспорт, адже лаборанти часто беруть проби просто з автомобіля чи вагону із зерном;
  • не можна поєднувати приміщення для технічних та хімічних аналізів;
  • у ваговій кімнаті розташовуються лише вимірювальні прилади та ваги;
  • у приміщеннях, де зберігаються проби і реактиви, не повинно бути вікон, такі кімнати не опалюються і не мають доступу прямих сонячних променів.

Також їх діяльність контролюється Положенням про виробничу технічну лабораторію, яку затверджує керівник елеватора.

Основне приладдя для лабораторії

Говорити про важливість гарного обладнання для будь-якої лабораторії не варто. Зрозуміло без слів, скільки може вартувати найменша похибка. Один невірний показник – привід віднести продукт до другого класу чи нижче, а це колосальні втрати для підприємства. На оснащенні краще не економити. Серед основного приладдя різноманітні млинки, вимірювальні прилади, мікроскопи, щупи та інший необхідний лаборанту інвентар.

Особливості атестації лабораторій

Відкрити лабораторію на елеваторі мало, щоб її висновки і заключення мали юридичну силу, вона обов’язково повинна пройти атестацію. Для її проведення заздалегідь потрібно підготувати пакет документів. Лабораторія приходить перевірку на об’єктивність та технічну компетентність. Перевіряється усе: структура, оплата праці, юридичний статус, наявність відповідного приміщення, освіта працівників, знання посадових інструкцій та інші важливі параметри (прилади, устаткування і навіть наявність спеціальної літератури).

Після завершення атестації фахівцями складається відповідний акт і, якщо все пройшло успішно, лабораторія отримує свідоцтво, яке надає їй право на виконання робіт.

Акредитація зернових лабораторій

На відміну від атестації, акредитація не є обов’язковою. Це досить складна процедура, але маючи відповідний атестат, лабораторія отримує право не лише проводити дослідження, але й сертифікувати продукцію. Під час проходження акредитації, лабораторія повинна підтвердити, що має необхідну компетенцію, обладнання та ресурси. Періодичність таких перевірок залежить від норм, за якими проходила акредитація.

Якщо ви плануєте відкрити лабораторію, повинні бути готовими до колосальної праці, але воно того варте, адже відкриває нові горизонти для підприємства.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: