З 1 лютого в Кролевецькій ОТГ стартував набір до перших класів

Освіта | 19:48, 4.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

Згідно з розпорядженням Кролевецького міського голови Олександра Бобровицького, з  1 лютого розпочато зарахування дітей до першого класу закладів загальної середньої освіти громади.

Зарахування здійснюється на підставі Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти, затвердженого відповідним наказом МОЗ.

Як роз’яснюють на сайті управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму Кролевецької міської ради, дитина не зобов’язана, а має право навчатися в закладі освіти, на території обслуговування якого вона проживає. І таке її право гарантоване Законом України «Про освіту».

Відповідно до абзаців другого і третього частини 1 статті 13 Закону України «Про освіту» кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи. Це право гарантується, але не виключає можливість для батьків обрати інший заклад освіти.

Зазначена гарантія реалізується через частину 7 статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту», згідно з якою «право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи».

Якщо батьки бажають віддати свою дитину в початкову школу, яка не закріплена за місцем проживання – вони можуть зробити це, подавши відповідні документи, але не пізніше 31 травня.

Детальніше про найактуальніші питання про прийом до 1 класу можна прочитати на сайті профільного управління міськради, або ж на сайті Міністерства освіти і науки України.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: