З. Ніколаєнко: «Не бійтеся дізнатися про свій діагноз»

Медицина, Освіта | 13:33, 1.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 1 грудня відзначається Всесвітній День боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми.

Напередодні, на базі відділення медичної допомоги підліткам та молоді  «Клініка, дружня до молоді» для студентів факультету «Педагогіки та психології» ГНПУ ім. О Довженка, проведена акція «Молоде покоління обирає здорове майбутнє». Захід організовано спільно з Кролевецьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Його мета – привернути увагу студентів до вирішення проблеми епідемії та дискримінації ВІЛ – інфікованих, толерантного ставлення до них.

Кожен студент отримав червону стрічку, як символ боротьби зі СНІДом. Спілкувалися з молоддю на задану тематику директор РЦСССДМ Наталія Кузюра та лікар-інфекціоніст КДМ Анна Авраменко. Вони закликала бути толерантними до ВІЛ – позитивних.

З основними принципами роботи «Клініки, дружньої до молоді» Кролевецької центральної районної лікарні ознайомила Зінаїда Ніколаєнко, завідувач даного відділення.

У рамках заходу всі бажаючі мали змогу пройти тест на ВІЛ. Проведенню тесту передувало проведене дотестове консультування та заповнення інформованої згоди.

«Якщо ви відповідальна людина, відповідально ставитесь до своїх рідних та близьких, здайте тест на ВІЛ. Настав час відверто заявити про свою позицію та визнати, що замовчування проблеми її не вирішує. Не бійтеся дізнатися свій діагноз», – наголосила Зінаїда Ніколаєнко.

Довідково: З 2001 року в Кролевецькому районі розпочато реєстрацію ВІЛ-інфікованих. Відтоді і по сьогоднішній день зареєстровано 198 випадків ВІЛ-інфікування осіб. Зокрема 67 людей із захворюванням на СНІД. Померло від СНІДу за цей період 48 осіб. Станом на 1 листопада, на обліку в ЦРЛ перебуває 67 осіб, з них 5 дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів.

Пройти тестування на ВІЛ можна анонімно і безкоштовно. Звертайтеся за консультаціями до Відділення «Клініка, дружня до молоді (м. Кролевець, бул. Шевченка,57, Кролевецька ЦРЛ, тел. 5-32-02) або Кабінет «Довіри» (м. Кролевець, Поліклініка, каб.№20).

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: