Затверджено офіційну символіку Конотопського району

Суспільство | 12:30, 25.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

24 червня  на сесії Конотопської районної ради восьмого скликання, депутати одноголосно затвердити символіку Конотопського району Сумської області, проінформував голова райради Віктор Бик.

Герб

​«Французький» щит в золотому обрамлені з чотирма полями розміщеними у шахматному порядку.

​Перше поле – червоне, з золотим розширеним хрестом, що символізує культурно-історичний зв’язок регіону з козацькою минувшиною та є традиційним символом адміністративного центру району – м. Конотоп.

Друге поле – синє, з архангелом Михаїлом попираючим ногами змію, що традиційно використовувався на гербі колишнього Кролевецького району.

Третє поле – синє, зі снопом золотих колосків перев’язаних червоним перевеслом, традиційним символом Буринщини.

Четверте поле – червоне, з золотою давньоруською оборонною вежею, що відображає значення регіону в період Київської Русі та його приграничний характер, традиційно використовується на гербі м. Путивль.

​Вибір основних кольорів (синій, червоний, золотий) продиктований геральдичними традиціями регіону загалом, і зокрема геральдичними традиціями районів та міст що ввійшли до новоствореного Конотопського району.

Символічні образи також є традиційними для громад району, і використовуються в гербах основних міст та колишніх районів.

Прапор

Прямокутне двоколірне полотнище з співвідношенням сторін 2:3, у верхній жовтій горизонтальній смузі що займає 2:3 полотна зображено герб району, нижня блакитна смуга займає 1:3 полотна. Герб розміщено в центрі жовтої смуги. Висота щита герба на прапорі може становити від 2:5 до 1:2 ширини полотнища. На прапорі бортик-облямівка щита не використовується. Кольорова гамма прапору зумовлена геральдичними традиціями регіону та відображає аграрний характер району та його багаті водні ресурси.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: