Жителі Сумщини встановили 250 сонячних установок

Енергетика 09:17, 6.08.2019
 Поділитися

Поділитися в

Цифра зафіксована станом на 1 серпня 2019 року.

Для порівняння – в серпні 2018 року в нашій області їх було 92. Тож сумчани активно впроваджують альтернативну енергетику в своїх оселях. Найбільше будинків, обладнаних сонячними панелями, є в Сумах, Сумському районі та на Роменщині.

Завдяки сонячним батареям їх власники забезпечують оселі безкоштовною електроенергією та заробляють кошти, продаючи її надлишок постачальним організаціям за “зеленим” тарифом. Відповідні тарифи встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Вони розміщені на сайті Регулятора.

Розвиток альтернативних джерел енергії є перспективним вкладом у майбутнє планети, адже ресурси Землі вичерпні. У 2019 році всі країни вичерпали обсяг поновлюваних ресурсів, який планета може відтворити за рік. 29 липня людство витратило весь обсяг природних ресурсів – води, ґрунту і повітря на 2019 рік і з того дня почало жити “в борг. Про це повідомляє канал CNN з посиланням на результати дослідження аналітичного центру Global FootprintNetwork.

Вихід із енергетичної кризи –  впровадження відновлюваних джерел енергії. З 2014 року Україна отримала 3,3 мільярда євро інвестицій у сферу відновлюваної енергетики. Щоб виконати Енергетичну стратегію України, потрібно залучити до 2035 року ще 30 мільярдів євро. Про це під час круглого столу Інвестиційна привабливість балансування ВДЕ в Україні” повідомив радник Голови Держенергоефективності з питань міжнародногоспівробітництва Костянтин Гура, пише інтернет-видання news.finance.ua.

За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, в нашій державі близько 12 тис. домогосподарств обладнані сонячними панелями.

ТОП-3 області, де встановлено найбільше СЕС у домогосподарствах:

– понад 1500 (≈ 40 МВ) – Дніпропетровська;

– більше 1200 (≈ 33 МВт) Тернопільська;

– понад 1000 (≈ 20 МВт) Київська (із м. Київ).

Таке стрімке зростання попиту на сонячні панелі спостерігається після прийняття Парламентом у 2015 році Закону №514-VIII щодо запровадження “зеленоготарифу для СЕСд потужністю до 30 кВт із прив’язкою до курсу євро. Крім цього, законопроект № 10357, ухваленим Парламентом у липні цього року, врегулювавпитання розміщення сонячних електростанцій на розсуд власника (на даху або на землі). Враховуючи, що в Україні налічується приблизно 6,5 млн домогосподарств, потенціал для ринку використання сонячних панелей значний, зазначають у Держенергоефективності. Міністерство енергетики та вугільної промисловості заявляє, що виплати виробникам електричної енергії за “зеленим тарифом”протягом наступних 10 років становитимуть понад 1,3 млрд євро на рік.

Як встановити сонячні батареї?

1. Знайти організацію, яка займається монтажем зазначених установок.

2. Облаштувати за її допомогою генеруючу установку.

Важливо: потужність установки має бути не більше 30 кВт і не перевищувати потужності, прописаної в договорі про надання послуг з розподілу електричної енергії з енергопостачальною компанією.

У випадку, якщо потужності, дозволеної договором про надання послуг з розподілу електричної енергії, недостатньо, встановлення генеруючої установки дозволяється лише після отримання споживачем технічних умов на збільшення потужності та їх виконання у повному обсязі.

3. Повідомити ПАТ “Сумиобленерго” про закінчення робіт з монтажу генеруючої установки письмовою заявою. Форма заяви є в додатках до Постанови НКРЕКП № 170 від 27.02.2014.

4. До заяви-повідомлення у двох примірниках подати однолінійну схему підключення генеруючої установки та копію технічної документації на її комплектуючі та електричне устаткування, яка є в комплекті з сонячними батареями.

5. Протягом 3 робочих днів із моменту подачі заяви представник ПАТ “Сумиобленерго” перевірить відповідність установки поданим документам.

6. Далі необхідно облаштувати вузол обліку. Цю роботу може виконати енергокомпанія.

7. Укласти договір з постачальною компанією і користуватися електроенергією, виробленою з енергії сонця.

За такою ж процедурою споживачі можуть встановити вітрові генеруючі установки.

Сонячна установка складається з:

– сонячних панелей, які перетворюють сонячне випромінювання в постійний струм. Найбільш розповсюджені панелі на основі кремнію, потужністю близько 250 Вт. Для установки в 10 кВт буде потрібно близько 40 таких панелей;

– інвертора, який перетворює постійний струм на змінний, що передається в електричну мережу;

– лічильника електроенергії, який обліковує енергію, яка була спожита із мережі та передана в мережу енергопостачальника.

Виникли питання? Телефонуйте: 0 800 300 247 або 0542 659 659.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору